Maľba umenie oklamať oko

Napísané

Najlepší maliari chápu, že pracujú na vytvorení ilúzie. Sánok ruky, ktorý prichádza spolu s maliarskym umením reprezentatívnym spôsobom, môže byť obzvlášť presvedčivý, keď sa skryje v očiach - keď umelci prijímajú predmety, ktoré sú takmer diametrálne protichodné k plochému povrchu ich plátien a robia obrazy, ktoré rezonujú rovnako mocne ako samotný predmet. ,

Pohyb a fyzická činnosť sú príkladmi takýchto formálnych hier. Dalo by sa očakávať, že dôjde k pádu štetca a pigmentu, ale ak sa s nimi bude zaobchádzať s inováciami, môže sa skutočne zvýšiť sila a sila pohybu. Tento druh inovácie sa nachádza v práci mnohých maliarov, ktorí dnes pracujú.

Grea Ruddell's Streaky Motion

Gary Ruddell škádlí rýchlosť pohybu ľudského tela vo svojej maľbe Narodenie modernizmu, na ktorej je postava, ktorá okolo krku krúti jasne žltú hula-obruč.

Prostredie je abstrahované, rovnako ako aj postava, ktorej cyklónový pohyb rozmazáva jeho hrany. Jeho široký postoj, vyčnievajúca pravá noha a predný ťah jeho trupu svedčia o extrémnej sile a sile jeho pohybu. Jeho hlava je pruhovaný náter a hmlistý žltý halo okolo častí tela a tieňa naznačuje, že energia, ktorú vytvára, je príliš veľká na to, aby obsahovala rovinu obrázku.

V štúdiu Jade Reaction umelkyňa Alexandra Pacula predstavuje frenetickú energiu panorámy mesta, ktorá bzučí. S každou gestickou značkou farby vytvára umelec optické efekty, ktoré zažívate pri rýchlom pohybe v noci cez neónové svetlo. Keď sa obraciate okolo, objaví sa tiež predmet vášho oka. Syntéza pohybu Pacula je však študovaná a úmyselná. Odstránenie jedného prvku od kompozície by zanechalo pozoruhodné medzery.

Eric Zener je Voda v pohybe

Eric Zener má divákov pri portáli č. 2 pri bazéne, rovnako ako niekto alebo niečo vytvorilo na povrchu vody šprintu. Príčina pohybu je málo významná. Namiesto toho sa zameriava na svetelné účinky vody v pohybe. Na tento účel umelec ukazuje pohyb vody niekoľkými spôsobmi: priehľadnou obrazovkou, cez ktorú môžeme vidieť odrazy modrého povrchu vody a zelene stromov a kríkov za perom bazéna; spenené nahromadenie bublín v strede striekajúcej vody.

Tampóny bielej farby naznačujú rozptýlené bludné kvapky vody a ťahy štetcom ťahané cez mokrý povrch pravej strany striekajúcej vody dávajú pocit pohybu vody.

Možno nie polovica z materiálu, ktorý videl králik z klobúkov alebo pomocníkov, ktorí ho okrášlili, ale preprava predmetu z troch rozmerov do dvoch je majstrovskou ilúziou, ktorá sa dá zvládnuť pri maľovaní umenia v reprezentatívnom štýle.

Nevyhnutnou maliarskou zručnosťou je poskytnúť divákom vašej malby vizuálnu cestu „cestovania“. To vám umožní priblížiť sa k skutočnej doprave vašich divákov, ako je to možné. Je to rozdiel medzi obrazom, ktorý jednoducho vidíte, a obrazom, ktorý zažívate.

Ak to rezonuje s vami tak mocne ako so mnou, potom zvážte pridanie Maľby Johannesa Vloothuisa Maľovanie pozdĺž 34: Vytvorte vizuálne cesty vo svojich obrazoch do zoznamu zdrojov techniky techniky, aby ste mohli s dôverou sledovať mnoho spôsobov svojej tvorivosti. a úspech. Zaregistrujte sa do programu Paint Along 34 a užite si to!

Kategórie článkov:
umenie
akcie