4 spôsoby, ako urobiť predajom kúpené tortilly chutné domáce

Napísané

Neexistuje nič ako mäkká, teplá tortilla. Či už dávate prednosť kukurici alebo múke, nakupované v obchode alebo doma, väčšina ľudí súhlasí s tým, že všetky uvedené možnosti sú najlepšie, keď sa zohrejú. Zaujíma vás, ako zahriať svoje tortilly k dokonalosti? Tento príspevok vás prevedie niekoľkými možnosťami.

Metóda 1: Suchá zručnosť

Suchá panvica - tj nemazaná panvica alebo rošt - je ľahká voľba pre zahriatie tortíl.

Zohrejte panvicu na strednom ohni a vložte panvicu do tortilly. Varte asi 30 - 60 sekúnd alebo do zhnednutia, potom prevrátte a varte ešte 30 sekúnd. Opakujte so zvyšnými tortillami.

Táto metóda funguje pre kukuričné a múky tortilly. Tortily z múky sa niekedy zohrejú, keď sa zahrejú, ale nemusíte sa obávať, ak sa niektoré z vás premenia na balóniky, ktoré sa po ochladení vyfúknu. Kukuričné tortilly sa môžu pri varení trochu vysušiť, ale v prípade potreby ich môžete navlhčiť trochou vody.

Metóda 2: V rúre

Táto metóda ponúka ľahký spôsob, ako zahriať veľkú hromadu tortíl, a pretože je to hands-off, hodí sa, keď plánujete nakŕmiť dav. Jednoducho zabalte kukuričné alebo múkové tortilly do papierovej utierky a potom celý stoh zabalte do hliníkovej fólie. Pečieme pri 300 F (o niečo vyššia je tiež v poriadku), kým sa nezahreje, alebo asi 10 minút.

Rúra môže byť použitá pre kukuričné aj múčné tortilly. Ak sa zdá, že vaše kukuričné tortilly sú trochu suché, navlhčite papierovú utierku pred ich zabalením. Keď idete slúžiť, nechajte tortilly zabalené vo fólii, aby boli pri stole horúce.

Metóda 3: V mikrovlnnej rúre

Mikrovlnná rúra je solídnou možnosťou, pokiaľ ide o rýchle zahriatie kukuričných tortíl. Jednoducho zabalte tortilly do vlhkej papierovej utierky a mikrovlnnej rúry na 30-60 sekúnd alebo do zahriatia. Ak ohrievate iba 2 alebo 3 tortilly, mikrovlnná doba bude krátka. Ak ohrievate väčší zásobník, možno budete potrebovať trochu času navyše.

Táto metóda produkuje vlhké kukuričné tortilly, ale nefunguje dobre s tortillami z múky, ktoré sa môžu stať mikrovlnami gumovitými.

Metóda 4: Otvorený plameň

Tortilly sa dajú veľmi rýchlo zohriať na otvorenom ohni, čo im dodáva mierne svieži exteriér a náznak char, ktorý pri niektorých výplniach môže veľmi dobre fungovať. Budete potrebovať otvorený plameň a horák, ktorý je dostatočne široký na to, aby vydržal tortilly.

Nie všetky kachle majú ideálne rozloženie pre túto metódu, ale nevyžaduje žiadne prep alebo čistenie a stojí za vyskúšanie, ak to funguje vo vašej kuchyni. Nezabudnite vziať tortily z horúčavy - budú variť asi za 10 sekúnd na každú stranu - pomocou klieští, aby ste zabránili náhodnému popáleniu.

Plánovanie dopredu

Niektoré z týchto metód sa môžu používať súčasne iba s jednou tortilou, zatiaľ čo iné pracujú pre ich hromadu. Spôsob, akým zahrievate svoje tortilly, bude čiastočne závisieť od počtu tortíl, ktoré potrebujete zahriať. Ak pripravujete veľkú šaržu, môže byť napríklad lepšia metóda ako napr.

Nezabudnite ich zahriať tesne pred tým, ako im plánujete slúžiť, aby pri jedálenskom stole boli čo najlepšie.

Kategórie článkov:
Jedlo a pitie
akcie